VISIT SHARJAH

Monix Travel poleca Sharjah!

Dlaczego program Monix w Podróży jest najlepszym medium, żeby zachęcić Polaków do odwiedzenia Sharajah?

Podam Państwu tylko kilka najważniejszych powodów:

 •  W swoim programie Monix w Podróży polecam najbardziej atrakcyjne, interesujące i unikatowe destynacje na całym świecie. Odbiorcy cenią mój kanał za przekazywanie tylko sprawdzonych informacji i „świeżych”, innych niż wszystkiepropozycji na niezapomniane wakacje.
 • Nie jest tajemnicą, że polscy turyści są już lekko znudzeni wakacjami w Egipcie, Tunezji czy Grecji – te kierunki były interesujące przez ostatnie 3,4 sezony, ale nie teraz. Obecnie Polacy myśląc o wakacjach szukają czegoś INNEGO! Czego??Oryginalnych, nieodkrytych miejsc, które do których z Polski nie jest zbyt daleko (a loty do Sharjah trwają tylko 6 h);

  Miejsc, które zapewniają wysoki standard wypoczynku i zwiedzania;

  Miejsc z inną, egzotyczną kulturą , tradycją i kuchnią. Wszystkie powyższe kryteria idealnie wpisują się w destynację, jaką

  jest Sharajah!

  5 powodów, dla których warto odwiedzić Sharajah by Monix w Podróży

  1. Kultura, historia i religia

  Polscy turyści są coraz bardziej otwarci, tolerancyjni i ciekawi świata. Tym co szczególnie nas interesuje jest m.in. kultura arabska. Większość z nas słyszała lub była w Dubaju bądź Emiracie Abu Zabi, ale wiemy też, że te destynacje są od

dłuższego czasu zbyt „obłożone”, a nawet przereklamowane. Emirat Sharajah jest świetną alternatywą dla tych miejsc, ponieważ możemy tu nie tylko porządnie wypocząć, ale wrócić z solidną dawką wiedzy o arabskiej historii, tradycjach i kulturze.

W Sharjah robi się więcej niż gdziekolwiek indzie, żeby chronić narodowe dziedzictwo – nie bez powodu UNESCO ogłosiło miasto Sharjah w 1998 roku Kulturalną Stolicą Świata Arabskiego. W 2014 roku Sharjah stało się dodatkowo Stolicą Kultury Islamskiej.

Podczas gdy Dubaj to przede wszystkim jaskrawe wieżowce i niekończące się centra handlowe, sąsiadujący z nim Sharjah jest bardziej subtelny i daje szansę, żeby skupić się na arabskiej kulturze i historii. Niech nagrodą za to, że powstrzymasz się dzień lub dwa bez piwa (obowiązuje tu Szariat , czyli całkowity zakaz spożywania alkoholu) będą najlepsze muzea i galerie w kraju. Przykłady?

 •  Muzeum Cywilizacji Islamu – otwarte w 2008 roku, przedstawia kulturę islamską, prezentując ponad 5000 eksponatów ze świata Islamu.
  Ciekawostką, którą niewątpliwie zarejestrują polscy turyści będzie na pewno duża, kolorowa fotografia Tatarskiej Jurty w Kruszynianach.
 •  Muzeum Sztuki
  2. Rozrywka dla całej rodzinyJedną z najważniejszych wartości dla Polskich turystów, na którą zwracają uwagę podczas wakacji, jest możliwość ciekawego spędzania czasu przez wszystkich członków rodziny, a szczególnie przez dzieci. Sharjah oferuje nie tylko kulturę wysokich lotów (patrz wyżej), ale również przyjazne dla kieszeni rozrywki dla całej rodziny. Wybrzeże Kanału Al. Qasba dysponuje na przykład

szerokim wachlarzem kawiarni, karuzeli, rejsów statkami i sklepów. Również Laguna jest świetną odskocznią od miejskiego zgiełku. Dzieci pokochają natomiast ogromne place zabaw i Dom Motyli; oprócz tego świetną rozrywką będzie po prostu spacer po rozległych ogrodach w poszukiwaniu najciekawszych rzeźb.

3. Zakupy

Polscy turyści kochają zakupy, a Sharajah jest świetnym miejscem, żeby kupić najbardziej oryginalne pamiątki!

Największe centrum handlowe to Cental Souq, które mieści 600 stoisk/butików. Na pierwszym piętrze kupisz ubrania, biżuterię i zegarki, natomiast na drugim znajdziesz regionalne stoiska z dywanami, lampami i antykami.

4. Relax na plaży

Sharajah to region który posiada najpiękniejsze laguny i zatoki. Polscy turyści mogą skorzystać z szerokiej oferty sportów wodnych, np. na Al. Khan Lagoon albo Al Mamzar Lagoon.

Co ciekawe i warte zauważenia, Sharjah jest jedynym emiratem, który posiada dostęp zarówno do Zatoki Perskiej, jak i Zatoki Omańskiej.

5. Egzotyka i luksus na wyciągnięcie ręki

Lot do Sharajah z Warszawy trwa ok. 6 godzin. Trzeba przyznać, że nie jest to zbyt wysoka cena luksusowe wakacje w najlepszym wydaniu, egzotyczną kulturę, fantastyczne zabytki i piękne, piaszczyste plaże.

Z mojego doświadczenia podróżniczego i producenckiego wiem, że Polacy wolą spędzić w samolocie o 2,3 godziny dłużej w zamian za obietnicę egozyki, luksusu i bogactwa kulturowego w jednym. A to jest właśnie obietnica, którą składa Sharjah!

www.visitsharjah.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *