MRVA & STANKO wina słowackie – Wakacje 2019

Mój pobyt w okolicach TRNAVY, w winnicy MRVA&STANKO zakończył się sukcesem. Okazało się, że jestem znawczynią (chociaż uważam nadal początkującą) wina i po degustacji otrzymałam swoje pierwsze trofeum winiarskiego smaku – medal znawcy i smakosza wina słowackiego. Jakie to nobilitujące wyróżnienie. Zwłaszcza w winnicy MRVA&STANKO.

Historia winnicy Mrva&Stanko sięga 1997 roku – duet Vladimir Mrva (pracujący nigdyś przy produkcji wina w Austrii) i Petera Stanko (pracujący w agencji reklamowej) rozkręcili interes winiarski i od tego czasu tylko się nim zajmują.

Wina Mrva i Stanko są synonimem dobrej jakości, o czym się przekonałam.

Słowacja staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem enoturystyki – turystyki winiarskiej.

Ciepły i łagodny klimat sprzyja uprawom winorośli. Słowacja jest atrakcyjna i jej zwiedzanie malowniczo położonych winnic połączonych z degustacją jest świetnym rozwiązaniem na spędzenie wakacji.

Ale wracając do zwiedzanych przeze mnie winnic Mrva&Stanko, firma osiągnęła międzynarodowy sukces i sprzedaje ponad czterysta tysięcy butelek wina rocznie.

Zwiedzając rozległe piwnice Mrva&Stanko, w których przechowuje się setki dębowych beczek z dojrzewającym trunkiem, widzę z jakim pietyzmem właściciele podchodzą do swojej profesji. Dowodem na to  są otrzymane liczne nagrody w prestiżowych, miedzynarodowych konkursach win.

DEGUSTACJA  z Michaelą Potocarovą – dyr. wyk.w Trnava Tourism.

Mam swój medal znawcy wina słowackiego  VINO MRVA&STANKO 🙂

 

Mapa winiarska Słowacji (screen google)

 

INFORMACJE MONIX W PODRÓŻY:

Jak dojechać: pociąg do Bratysławy, busem.  Lub samolotem do Wiednia, busem do Bratysławy. Samochodem – Koszt od 300 zł/os

Noclegi od 200 zł/os.

Lunch 8 EU

Wina zakupione w Winotece Mrva&Stanko od 6 EU

Podziękowania dla Bea Egriova z Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.

fot. monix film 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *