XI Letni Festiwal im.Jerzego Waldorffa w Radziejowicach

„Stąd powinien emanować kult sztuki, dźwięku, słowa. malarstwa na całą okolicę. Prawdziwie kulturalne państwo, to jest takie państwo, gdzie sztuka jest poniekąd wszędzie (…) Z wielką sztuką trzeba jechać do ludzi. Polska, jeżeli ma być krajem wielkiej sztuki, to nie może mieć tę wielką sztukę tylko w kilku wielkich ośrdokach. Musi być cała sztuką nasycona.” Jerzy Waldorff

XI LETNI FESTIWAL IM. JERZEGO WALDORFFA W RADZIEJOWICACH, dziewięć magicznych dni oddających hołd sztuce, której patronuje muza Polihymnia, to wyrażenie dźwiękami instrumentów i głosami śpiewaków woli najznakomitszego propagatora muzyki.

Jeszcze dwa wieczory muzyki na najwyższym poziomie w Radziejowicach. Idźcie kochani koniecznie, to bardzo blisko od Warszawy a wstęp jest free:)  Ale uwaga! Bądźcie wcześniej bo… możecie nie znaleźć wolnego miejsca.

Pałac w Radziejowicach    www.palacradziejowice.pl

Jolanta Pszczółkowska – Pawlik i Włodek Pawlik. Małżeństwo muzyczne kochające Moniuszkę, co słychać a wczoraj w rozmowie ze mną potwierdzili to całym sercem !!  Ich podopieczni to skarb polskiej muzyki klasycznej i jazzowej. Już jest o nich głośno !!

Gabriela Gołaszewska (bardzo trzymam kciuki, jej boski sopran uwodzi publiczność), Katarzyna Szymkowiak, Andrzej Lenart, Karol Skwara(co za bas!).    Włodek PAWLIK TRIO z kontrabasistą Pawłem Pańtą i perkusistą Adamem Zagórskim (!!).

 

Włodek Pawlik, właśc. Włodzimierz Jacek Pawlik – polski kompozytor, pianista jazzowy. W 2014 roku został laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę Night in Calisia, nagraną wspólnie z trębaczem Randy Breckerem, Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej i Włodek Pawlik Trio.

DOM PRACY TWÓRCZEJ W RADZIEJOWICACH.

DZIĘKUJĘ  ZA ZAPROSZENIE PANI DYR.EWIE WYTRĄŻEK  I JANECZCE WISNIEWSKIEJ.

 

2019 ROKIEM 200.STANISŁAWA MONIUSZKI

Przedsięwzięcie finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, MAZOWSZE.serce Polski

fot.monix film 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *