Sharjah – Emirat poleca Monix

5 powodów, dla których warto odwiedzić Sharjah by Monix w Podróży

1. Kultura, historia i religia

Polscy turyści są coraz bardziej otwarci, tolerancyjni i ciekawi świata. Tym co szczególnie nas interesuje jest m.in. kultura arabska. Większość z nas słyszała lub była w Dubaju bądź Emiracie Abu Zabi.   Emirat Sharjah jest świetną alternatywą dla tych miejsc, ponieważ możemy tu nie tylko porządnie wypocząć ale wrócić z solidną dawką wiedzy o arabskiej historii, tradycjach i kulturze.

W Sharjah robi się więcej niż gdziekolwiek indziej, żeby chronić narodowe dziedzictwo – nie bez powodu UNESCO ogłosiło miasto Sharjah w 1998 roku Kulturalną Stolicą Świata Arabskiego. W2014 roku Sharjah stało się dodatkowo Stolicą Kultury Islamskiej.

Podczas gdy Dubaj to przede wszystkim jaskrawe wieżowce i niekończące się centra handlowe, sąsiadujący z nim Sharjah jest bardziej subtelny i daje szansę, żeby skupić się na arabskiej kulturze i historii. Niech nagrodą za to, że powstrzymasz się dzień lub dwa bez piwa (obowiązuje tu Szariat , czyli całkowity zakaz spożywania alkoholu) będą najlepsze muzea i galerie w kraju. Przykłady?

Muzeum Cywilizacji Islamu – otwarte w 2008 roku, przedstawia kulturę islamską, prezentując ponad 5000 eksponatów ze świata Islamu.
Ciekawostką, którą niewątpliwie zarejestrują polscy turyści będzie na pewno duża, kolorowa fotografia Tatarskiej Jurty w Kruszynianach. A jak wiecie co roku współprowadzę konferansjerkę podczas święta Sabantuj w Tatarskiej Jurcie i uwielbiam rodzinę Bogdanowicz, tym bardziej polecam i jedną i drugą miejscówkę. W Kruszynianach widzimy się już 3-go sierpnia 🙂

Muzeum Sztuki – 500 pozycji w kolekcji stałej. Muzeum mieści się, w specjalnie dla niego wybudowanym trzypoziomowym gmachu, którego architektura nawiązuje do tradycyjnych arabskich suków – krytych bazarów.

2. Rozrywka dla całej rodzinyJedną z najważniejszych wartości dla polskich turystów, na którą zwracają uwagę podczas wakacji, jest możliwość ciekawego spędzania czasu przez wszystkich członków rodziny, a szczególnie przez dzieci. Sharjah oferuje nie tylko kulturę wysokich lotów (patrz wyżej), ale również przyjazne dla kieszeni rozrywki dla całej rodziny. Wybrzeże Kanału Al. Qasba dysponuje na przykład szerokim wachlarzem kawiarni, karuzeli, rejsów statkami i sklepów. Również Laguna jest świetną odskocznią od miejskiego zgiełku. Dzieci pokochają natomiast ogromne place zabaw i Dom Motyli; oprócz tego świetną rozrywką będzie po prostu spacer po rozległych ogrodach w poszukiwaniu najciekawszych rzeźb.

3. Zakupy

Polscy turyści kochają zakupy, a Sharjah jest świetnym miejscem, żeby kupić najbardziej oryginalne pamiątki!

Największe centrum handlowe to Cental Souq, które mieści 600 stoisk/butików. Nas pierwszym piętrze kupisz ubrania, biżuterię i zegarki, natomiast na drugim znajdziesz regionalne stoiska z dywanami, lampami i antykami.

4. Relax na plaży

Sharjah to region który posiada najpiękniejsze laguny i zatoki. Polscy turyści mogą skorzystać z szerokiej oferty sportówwodnych, np. na Al. Khan Lagoon albo Al Mamzar Lagoon.

Co ciekawe i warte zauważenia, Sharjah jest jedynym emiratem, który posiada dostęp zarówno do Zatoki Perskiej, jak i Zatoki Omańskiej.

5. Egzotyka i luksus na wyciągnięcie ręki

Lot do Sharajah z Warszawy trwa ok. 8 godzin. Trzeba przyznać, że nie jest to zbyt wysoka cena luksusowe wakacje w najlepszym wydaniu, egzotyczną kulturę, fantastyczne zabytki i piękne, piaszczyste plaże.

Z mojego doświadczenia podróżniczego i producenckiego wiem, że Polacy wolą spędzić w samolocie o 2,3 godziny dłużej wzamian za obietnicę egozyki, luksusu i bogactwa kulturowego wjednym. A to jest właśnie obietnica, którą składa Sharjah!

Zatem spotkajmy się w SHARJAH!!

O tym, że Szardża jest idealnym miejscem na wypoczynek rodzinny ale i dla MICE przekonali mnie w Warszawie przedstawiciele Szardży ale o tym w następnym wpisie!! Kiss

Dziękuję za zaproszenie ALL INCLUSIVE

Fot. archiwum Monix . Na zdjęciu głównym Monix z Khalid Jasim Al. Midfa –  przewodniczącym Organizacji Rozwoju Handlu i Turystyki Szarży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *