SZYMBARK – zlot blogerów turystycznych i kulinarnych.

„Na zaproszenie Lidii Czapiewskiej, właścicielki Centrum Edukacji i Promocji Regionu oraz Hotelu Szymbark na Kaszuby zjechali najpopularniejsi blogerzy w kraju. Trzydniowy Zlot Blogerów Turystycznych i Kulinarnych odbył się z towarzyszeniem wielu atrakcji nie tylko dla autorów popularnych blogów, ale też dla publiczności.

Pierwszego dnia pobytu blogerzy z całej Polski zwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Znaczna większość z nich po raz pierwszy w życiu spotkała się też z degustacją różnego rodzaju tabaki, a także zapoznała z historią tobaczenia na Kaszubach. Wszystko to w sympatycznej atmosferze hotelu i niezwykłym klimacie CEPR w Szymbarku. Nie brakowało ciekawostek i anegdot związanych z tobaczeniem na Kaszubach, jak również pysznego poczęstunku. Pobyt w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku nie mógłby się obyć bez wspólnej biesiady przy ognisku, z rodzimymi rytmami muzycznymi w tle. Takim swojskim biesiadowaniem zakończył się pierwszy dzień pobytu polskich blogerów w CEPR.

Dzień drugi również obfitował w atrakcje

Po śniadaniu wszyscy blogerzy udali się na zwiedzanie Szymbarku i okolic. Tu również pani Lidka Czapiewska zadbała o szczegóły tej wyprawy, albowiem ku kaszubskim perełkom architektonicznym i krajobrazowym powiozły wyjątkowych gości wozy drabiniaste, oczywiście z woźnicami. Blogerzy zwiedzili m.in. Koszałkowo Wieżycę i okoliczne tereny.
– Ten dzień poświęciliśmy nie tylko na zwiedzanie, ale też aktywny, a przy tym zabawny wypoczynek – mówi Lidia Czapiewska. – Były więc zabawy z hulajnogą, trójkołowce i zwiedzanie świata baśni. Po pobycie w Koszałkowie i lunchu wszyscy nasi goście udali się pociągiem PKM z przystanku Krzeszna do Gdańska.
W stolicy naszego województwa również nie zabrakło atrakcji. Było zwiedzanie Starego Miasta, kawa i ciasto w restauracji „5 PIĘTRO” .
Po powrocie odbyła się kolejna biesiada, tym razem w browarze „Kaszubska Korona” w CEPR.

Trzeci dzień pobytu blogerów na Kaszubach

Tego dnia blogerzy poznali tajniki wypieku kaszubskiego chleba. W tym celu CEPR zorganizował warsztaty wypieku chleba, podczas których każdy uczestnik własnoręcznie mógł wynieść ciasto, włożyć je do formy i po upieczeniu, zabrać gotowy chlebek ze sobą, jako miły prezent dla bliskich.
Trzeci dzień pobytu blogerów w CEPR w Szymbarku zbiegł się z obchodami Dnia Dziecka, o których pani Lidka Czapiewska nigdy nie zapomina. Tym samym poza blogerami na terenie CEPR zaroiło się od dzieci. Tak jak rok temu, plac wypełnił się maluchami oraz ich opiekunami. Zorganizowano specjalne warsztaty kulinarne z udziałem Michała Turka, nie zabrakło dmuchańców, zabaw i konkursów pod kierunkiem „Pooszukiwaczy Przygód”. Podobnie jak rok temu atrakcji dzieciom, zwłaszcza tych edukacyjnych, dostarczała firma Alexander z Chwaszczyna.
Auto na weekend z pełnym bakiem firmy Renault oraz wiele innych nagród (gry, zabawki, vouchery na lody, gofry, do parku linowego, kina XD, kina Helios oraz wejściówki do Kaszubskiego Świata Bajek) – to wszystko można było wygrać, bawiąc się na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.
Dużą atrakcją dla milusińskich były pokazy antyterrorystów.
Zloty blogerów odbywają się dość często, ale atrakcje ufundowane im przez Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, pewnie na długo pozostaną w ich pamięci. Kto wie, czy za rok ponownie nie zjadą do Szymbarku.”

Dziękujemy za pomoc przy organizacji ZLOTU BLOGERÓW w Hotel Szymbark! Koszałkowo – Wieżyca Stajnia Pod Klonem Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre IBB Hotel Długi Targ Restauracja 5. piętroStudent Trójmiasto 👍🙂

kartuzy.naszemiasto.pl

Zbigniew Braun

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *