RESORT MARK BRANDENBURG W NEURUPPIN

W Neuruppin zatrzymałam się na trzy dni i jest to czas, który w zupełności pozwoli Wam zobaczyć tą piękną okolicę Brandenburgii ale przede wszystkim pozwoli Wam też wypocząć. A jeśli wypocząć to polecam na maxa  Resort Mark Brandenburg. Kompleks ten niezmiennie od 2005 roku,  to najlepszy obiekt wypoczynkowy w okolicy miasteczka Neuruppin. Położony bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ruppiner jest wręcz idealny dla par, grup przyjaciół i rodzin. Z artystyczną duszą i umiłowaniem regionu obiekt ten zapewni Wam doskonały urlop w przepięknym hotelu i Termach Fontane’a z jedyną w swoim rodzaju sauną pływającą po jeziorze.

Pisarz Theodor Fontane*  w tym roku obchodziłby 200 urodziny i dosłownie wszędzie tutaj w okolicy napotkacie na akcenty związane z tym wybitnym  przedstawicielem niemieckiego realizmu mieszczańskiego. W  Resorcie Mark Brandenburg przygotowano specjalne menu a la Fontane a do tego dostaniecie bilet na wystawę  fontane.200 w Muzeum Neuruppin. W dwóch restauracjach ** zjecie wyśmienitą kolację przygotowaną przez szefa kuchni (life cooking) i zrelaksujecie się. Źródło termicznej solanki zasilającej Termę Fontane’a ma 100.000 lat i jest położone na głębokości 1700m pod ziemią. To najstarsze w Brandenburgii certyfikowane źródło wód leczniczych, dostarcza najczystszą, najbogatszą, bogatą w jod solankę z dużą zawartością soli kamiennej i siarczanu wapnia, która jest rozpuszczona w czystych wodach opadowych. Odkryte baseny solankowe pod gołym niebem zawierają wodę o stężeniu solanki od 2 do 8% . Baseny z widokiem na jezioro Ruppiner zawierają słodką i witalną wodę. POnadto skorzystałam jeszcze z saun na 8 sposobów, min: porządnie i tradycyjnie w saunie fińskiej, stymulująco w ziołowej kąpieli parowej, rozluźniająco w hammam. Ponadto mój pobyt w największej w Niemczech pływającej po jeziorze saunie urzekła mnie nie tylko jedynym w swoim rodzaju widokiem ale też porządnie zrelaksował. Jeśli znajdziecie chwilę,  to Resort zaprasza na jogę czy fitness. Powiem wam, że dawno nie widziałam tak imponującej biblioteki. Ilości książek w wielu językach są imponujące a czytelnia z leżącymi miejscami jest z widokiem na taflę jeziora.

Przykładowy cennik:

2 noclegi, brandenburski bufet śniadaniowy, 1 wieczorne menu a la Fontane przygotowane przez szefa kuchni, 1 kolacja w formie bufetu, 2 bilety na wystawę fontane.200, relaks w Ternie Fontane’a kosztuje od 460 EU za dwie osoby.

Zapraszam na stronę Resortu Mark Brandenburg www.resort-mark-brandenburgg.de

Z hotelu wypożyczacie rower (for free) i zwiedzacie śliczne miasteczko, o którym się dowiedzieliście już w poprzednim poście http://monixtv.com/2019/05/20/brandenburgia-na-week-tak/

 

Najlepiej rezerwujcie pobyt przez internet, to gwarantuje pewność, że macie miejsce w Termach a na miejscu możecie skorzystać  z relaksu  w zdrowych termach bez bookowania noclegu. 

*W swoich powieściach udaje mu się w bardzo trafny sposób charakteryzować osoby za pomocą ich zewnętrznej postaci, ich otoczenia, a w szczególności sposobu mówienia. Charakterystyczne dla jego dzieł są konwersacje w zamkniętych kręgach np. podczas uczty, kiedy ludzie z jednej strony przestrzegają konwencji społecznych, a z drugiej strony zdradzają swoje prawdziwe intencje – często wbrew własnej woli. Krytyka pojedynczej osoby jest często wstępem do bardziej uwikłanej krytyki społecznej. Ponadto do elementów jego stylu literackiego zalicza się również ironię.

** o wyśmienitej a regionalnej i eco kuchni w jednym z następnych postów – będzie pysznie obiecuję <3

 

Serdecznie dziękuję za wyśmienity pobyt www.resort-mark-brandenburg.de oraz za świetna współpracę Kennethowi Hinze – Marketing Koordinator. Oraz ślę buziaki Klarze Hensche, której obecność i pomoc jest bezcenna w Bradenburgii.

Dziekuję @odkryjbrandenburgie

Dziękuję pięknie za zaproszenie ODKRYJ BRANDENBURGIĘ  – Reginie Zibell,  Klarze Piwnickiej – Hensche, Martyn Fennemann.

 

Zdjecia i FIlm MONIX FILM

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *