INDONEZJA – wybory parlamentarne w indonezyjskiej ambasadzie w Warszawie

W zaprzyjaźnionej Ambasadzie Indonezji w ubiegłą niedziele odbyły się wybory parlamentarne dla obywateli indonezyjskich przebywających w Polsce a jest ich 204 osoby.

Pomimo śniegu entuzjazm dopisał indonezyjskim wyborcom w Warszawie

Dżakarta (ANTARA), 204 obywateli Indonezji przebywających w Polsce, w tym 147 wcześniej zarejestrowanych wyborców, 42 wyborców z zaświadczeniem o zmianie miejsca zamieszkania i 15 osób  legitymujących się jedynie dowodem tożsamości wzięło udział w głosowaniu w ramach wyborów powszechnych 2019 w zagranicznej komisji wyborczej zlokalizowanej w Ambasadzie Republiki Indonezji w Warszawie w sobotę, 13 kwietnia 2019.

Pomimo że rano nad Warszawą padał śniegz a zimno przenikało do szpiku kości, to nie osłabiło to zapału obywateli indonezyjskich w Polsce, by wziąć udział w głosowaniu na podstawie pisemnych zaświadczeń z Ambasady Republiki Indonezji w Warszawie.

Entuzjazm Indonezyjczyków w Polsce, by wziąć udział w święcie demokracji był bardzo duży. Wielu z nich przyjechało nawet spoza miasta. Niektórzy wyjechali z miejsca zamieszkania jeszcze nad ranem korzystając z ptywatnych samochodów, autobusów lub kolei, inni przyjechali dzień wcześniej nocując w Warszawie i przy okazji zwiedzając stolicę.

Wyborcy i ich rodziny najwyraźniej zatęsknili również za indonezyjskim jedzeniem. Jeszcze zanim głosowanie dobiegło końca, z przygotowanego wcześniej poczęstunku złożonego z tamtejszych specjałów nic nie zostało.

Głosowanie w Ambasadzie Republiki Indonezji w Warszawie zakończyło się o godzinie 18.00 lokalnego czasu. Wybory przebiegały bezpiecznie i bez zakłóceń. Łącznie uprawnionych do głosowania było 384 obywateli Indonezji przebywających w Polsce, spośród których 175 zagłosowało listownie za pośrednictwem poczty.

Do dnia 13 kwietnia 2019, łączna ilość głosów wysłanych pocztą, które powróciły do warszawkiej komisji wyborczej osiągnęła liczbę 158.

Źródło: ANTARA, 13 kwietnia 2019

https://www.antaranews.com/berita/830422/hujan-salju-pemilih-tetap-bersemangat-di-tpsln-warsawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *