SPOTKAJMY SIE W GDYNI

Spotkajmy się w Gdyni  <3

Czy warto jechać do Gdyni na dzień, dwa? Zawsze!! Albo i na dłużej, dużo dłużej. I nie ważna super słoneczna pogoda. Chociaż dobrze by było:) Ale liczy się jod! I nie tylko wiadomix.

I tak znalazłam się w Gdyni po 3 godzinach drogi z Warszawy. Jednak Pendolino jest niezawodne. Szybkie i ciepłe zwłaszcza wczesną porą myk zasypiasz i juz na miejscu się budzisz. Tak już jest, że jadąc do 3miasta zawsze nocuję w Gdyni. Tym razem w Hotelu Nadmorskim. Nad samym morzem, hotel butikowy z uśmiechniętą i pomocną obsługą!

Gdynia to nadmorskie miasto położone nad Zatoką Gdańską, które wraz z Sopotem i Gdańskiem tworzy  Trójmiasto. Miasto od zawsze było związane z morzem. Na początku była tu osada rybacka, która dopiero w 1926 roku uzyskała prawa miejskie z 12 tys. mieszkańców. Rozwój Gdyni od 1920 kiedy Polska uzyskała dostęp do morza i rozpoczęto tutaj budowę portu morskiego. I już w 1934 roku Gdynia była największym i najnowocześniejszym portem na Bałtyku. Gdyby nie wojna… I tak obecnie główne atrakcje turystyczne związane są z morzem. Najbardziej popularne to: Skwer Kościuszki i Molo Południowe. Po przejściu Parku Rady Europy, w kierunku Gdańska, rozpoczyna się plaża i bulwar nadmorski.  Świetnym punktem widokowym, z którego rozciąga się piękna panorama na tą część miasta, jest Kamienna Góra. Zadajcie sobie troche trudu i powspinajcie się – widok bezcenny:)

Gdynia to miasto festiwali. We wrześniu kultowy Gdyński Festiwal Filmów Fabularnych a w lipcu festiwal muzyczny – Open’er. Tu będę i tu też ;P

Polecam też Muzea: Marynarki Wojennej (zobaczycie ORP Błyskawica), Emigracji i interaktywne centrum nauki – EXPERYMENT. Polecam też Akwarium Gdyńskie – gatunki ryb z odległych zakątków mórz i oceanów właśnie tutaj zobaczycie.

W porcie znajduje się też terminal promowy, z którego wyruszają promy do Szwecji. Operatorem jest Stena Line, która oferuje wycieczki w obie strony. 

Gdzie zjeść?Uberman powiedział, gdzie  najlepsze tajskie i się nie zawiodłam, zatem wbijajcie LOLO THAIJOLO na Jana z Kolna 2Dobrze w Restauracji MONDO na Polskiej 1 i na promie Stena Line. Ale wiadomix, że uwielbiam rybkę w porcie nawet ociekającą olejem ;P    A w Sopocie jakbyście byli, bo to nawet blisko z Gdynie pieszo się przejść(w miarę)  to koniecznie wbijajcie na moje ulubione Śledzie po Kaszubsku i dosłownie każdą rybę w Barze Przystań!!Gdzie spać? Polecam Mariott, Mercure, Hotel Nadmorski <3 Airbnb rulez!

Poniżej galeria z pobytu Monix na zaproszenie #spotkajmysiewgdyni   <3 <3 <3

W Hotelu Nadmorskim wypoczywa się nad samym morzem. Dosłownie 50 m i jesteśmy na bulwarach gdyńskich, gdzie o tej porze morsują a latem wiadomo pełna plaża.

Pewnie się mi nie dziwicie, że w Teatrze Muzycznym po świetnym spektaklu  WIEDŹMIN spotkałam się z Artystami by móc choć kilka słów wymienić i pogratulować! Będziecie w Gdyni koniecznie idźcie na sztukę. Już nie mogę się doczekać na następny musical  🙂 Aha, bilety rezerwujcie online, z dużym wyprzedzeniem.

Stena Line na zewnątrz. Do Szwecji w 3 godziny? Tak! Promem z wieloma atrakcjami w trakcie rejsu:)

Dziennikarze to mają jednak szczęście, mogą wejsć do sterownii i maszynowni:)

A tu z Wiceprezydentem Gdyni Panem Markiem Łucykiem.

Maszynownia na Stena Line

I zupa z homara na Stena Line 🙂

I kolejna pychota – tym razem dorsz w królewskim sosie. Maślanym rzecz jasna 🙂

Centrum Nauki EXPERYMENT –  na kilka godzin przepadłam, zatopiłam się w doświadczeniach i zabawach naukowych. Był wybuch!!

Gdynia to miasto najsłynniejszego polskiego Festiwalu Filmów Fabularnych. W tym roku we wrześniu się widzimy. W Gdyńskim Centrum Filmowym są kino studyjne, kawiarnia, galeria, księgarnia i buduje się Szkoła Filmowa!! 

 

Zdjecia : Monix Film

 

Dziękuję pięknie za zaproszenie #spotkajmysiewgdyni  , Miasto Gdynia i wszystkim partnerom,  serdeczne podziękowania dla Kasi Mysiak i Kasi Pierzchalskiej <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *