MONACHIUM I JEZIORO BODEŃSKIE

Czy pięknie? O! TAK!! Pamiętam, jak Reiner dziennikarz  poznany na cudnej Kubie mówi do mnie: ” Przyjedz Monix do Konstancji a zobaczysz jak jest pięknie” i wiecie co ? Miał rację ! Jak wiemy Monix do podróżowania i do spotykania ludzi z pasją ma szczęście, więc bęc!  Nie, to nie był fart. To wiadomix:) Malownicze Jezioro Bodeńskie. Nie najłatwiej jest tu z dojazdem ale warto ciut się pomęczyć!! Dla takich widoków i klarownego powietrza zawsze!! NO i dla Wursta – obowiązkowo ;P  A jak dojedziecie?? Najlepiej bo najszybciej do Monachium lub Stuttgartu by samolot /kilka linii z różnych miast w PL, ja leciałam LOT z Waw i polecam mega – milo i smacznie i jakoś tak u „siebie”/ 1h 40 min.! Potem pociąg z centrum Monachium do Lindau i w trzy godziny jesteście na miejscu. A podróżowanie pociągami to dla mnie istna frajda, bo i super ludzi poznaję no i niespodzianki na trasie mile widziane 🙂 Możecie wynająć samochód – wiadomix;) ale ja lubię na maxa pociągiem… Tym razem bez niespodzianek bo obsługa mówi po angielsku. Jezioro Bodeńskie zachwyca a wzdłuż niego są pięknie usytuowane miasteczka. Wkoło jezioro, mewy i łabędzie, winnice i ciszaaa. Przepływacie jezioro na drugą stronę promem i jesteście w Konstancji-2km od granicy niemiecko-szwajcarskiej. Konstancja to piękne miasteczko z uroczą starówką i nie wiem dlaczego ale z wyjątkowo dużą ilością włoskich restauracji…

Monachium –  a tu był mój krótki postój w podróży nad Jezioro Bodeńskie, głównie po to, by zobaczyć największy Jarmark Bożonarodzeniowy na Marienplatze, który mieści niedaleko dworca głównego, dosłownie kilkaset metrów  i ciągnie się kilka milometrów Zafascynowały mnie budki jarmarczne z figurkami drewnianymi postaci, zwierząt, Jezuska i aniołków z wyposażeniem do szopki. Tu wszyscy mają w swoich domach ręcznie wykonaną szopke i własnie na jarmarku kupimy wszystkie potrzebne figurki do szopki:)  Na Jarmarku pyszne wursty, pierniki, grzańce i mnóstwo ozdób światecznych kupimy. Przed Katedrą  Najświetszej Marii Panny stoi dostojna choinka z 3000 światełek.

Każdy mieszkaniec Niemiec kompletuje  figurki i ma niepowtarzalną szopkę bożonarodzeniową 🙂

Wurst mit Kraut <3 i wina grzane do wyboru na zimowe dni:)

JEZIORO BODEŃSKIE <3

LOT 700 zł-1400zł

Pociąg/Autobus  Monachium Lotnisko – Centrum 12-15EU w jedną stronę

Pociąg Monachium – Lindau 23-25 EU

Prom 12 EU

WURST na jarmarku w Monachium 3,5 EU Piwo 6 EU

Kolacja dla dwóch osób w Konstancji z butelką wina (jedna przyzwoita) – 85 EU

Lunch 15 EU

Powietrze free ;P

Nocleg w hotelu/pensjonacie – booking.com

Ubery nie często się pojawiają w aplikacji jako dostępne.

MONIX W PODROŻY 2018 MONACHIUM I JEZIORO BODEŃSKIE

ps.mam dość spore opóźnienie w publikowaniu – monixtv.com się chwilowo obraziła i nic nie przyjmowała nowego ale już OK!! TADAM!!

Całuje i wybaczcie <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *