RAWA BLUES FESTIWAL 2018 i ŚLĄSKI SZLAK BLUESA koncert w Mieście Ogrodów

Już za dwa tygodnie 28-29.09. widzimy się na RAWA BLUES FESTIWAL w Katowicach a zaraz 30.09. też w Katowicach na Koncercie WEHIKUŁ CZASU w Mieście Ogrodów, gdzie wystapi plejada polskiej sceny bluesowej, moich ulubieńców i przyjaciół nad którymi czuwa Wojciech Mirek.Giganci polskiego bluesa związani z naszym regionem na wspólnym koncercie z okazji pojawienia się nowych punktów na mapie Szlaku Śląskiego Bluesa. Wystąpią: Jan Gałach, Józef Skrzek, Leszek Winder, Jorgos Skolias, Adam Kulisz, Janusz „Estep” Wykpisz, Mariusz Korczyński, Maciej Lipina, Alicja Janosz, Joanna Kaniewska, Andrzej Ryszka, Tomasz „Dynam” Domieracki, Marek Goerlitz, Kajetan Drozd, Jacek Zając, Michał Nit i wielu innych. Gość specjalny: Carlos Johnson (USA)

RAWA BLUES FESTIWAL 2018 

Gwiazda światowego formatu wystąpi na tegorocznej Rawie Blues!

Jedna z ikon współczesnego bluesa, pięciokrotny laureat nagrody Grammy, znakomity gitarzysta i charyzmatyczny wokalista. Robert Cray – bo o nim mowa – będzie gwiazdą 38 edycji Rawa Blues Festival. Artysta zagra na scenie katowickiego „Spodka” 29 września.

Ponadto na tegorocznej Rawie Blues zagrają: młoda, utalentowana gitarzystka i wokalistka z Francji Laura Cox (jej klipy z popisami gitarowymi osiągają miliony wyświetleń na You Tube); amerykański wirtuoz gitary Tinsley Ellis; włoski zespół Wild Meg & The Mellow Cats oraz oczywiście twórca i dyrektor Rawy Blues Irek Dudek – znów w bigbandowym wcieleniu. W „Spodku” – zarówno na Małej jak i Dużej Scenie – będzie można także posłuchać reprezentantów młodego pokolenia polskiego bluesa. 

Po raz trzeci z rzędu, Rawie Blues towarzyszyć będą kliniki gitarowe w sali kameralnej NOSPR. Poprowadzi je wspomniany wyżej Tinsley Ellis – jeden z najciekawszych współczesnych gitarzystów bluesowych. Pierwsze spotkanie zaplanowano na czwartek 28 września o 22.00. Będzie ono transmitowane w radiowej „Trójce” w kultowej audycji Jana Chojnackiego „Bielszy odcień bluesa”. Druga klinika – w piątek, po zakończeniu koncertu Marcii Ball. 

Twórca i dyrektor festiwalu Irek Dudek co roku podkreśla rodzinny charakter Rawy Blues. Również w tym roku nie zabraknie udogodnień dla rodziców, którzy zjawią się w „Spodku” razem ze swoimi pociechami. 

W hali zostanie uruchomiona specjalna bramka, dzięki której rodzice lub opiekunowie będą mogli jednorazowo opuścić festiwal, by odwieźć maluchy do domu i powrócić na kolejne koncerty gwiazd Rawy Blues. Coś dla dzieci znajdzie się również w menu festiwalowej restauracji. Na antresoli „Spodka” przygotowane zostaną także warsztaty plastyczne dla dzieci, prowadzone przez Annę Bierońską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych. Oczywiście, podobnie jak w ubiegłych latach, dzieci do 12 roku życia wchodzą do „Spodka” za darmo. 

Tradycyjnie już, podczas sobotniego koncertu w katowickim „Spodku” nie będzie sprzedawany alkohol. – Na Rawie Blues kręci nas wyłącznie muzyka, nie używki – podkreśla Irek Dudek.

Jakie pozamuzyczne atrakcje czekają fanów bluesa na tegorocznym festiwalu? W sobotę o 9.00 na parkingu przed  „Spodkiem” planowany jest zlot motocyklistów, a następnie ich przejazd przez centrum Katowic. – Liczę, że właściciele dwóch kółek dopiszą i takie przejazdy wpiszą się na stałe w klimat Rawy – mówi Irek Dudek. 

Na antresoli hali będzie można natomiast obejrzeć wystawę prac malarskich Danuty Matysik zatytułowaną „Obrazki z podróży”, a poświęconą charakterystycznym miejscom w USA związanych z bluesem.

Program 38 Rawa Blues Festival 

27 września (czwartek) – sala kameralna NOSPR, g.22.00 – Tinsley Ellis – klinika gitarowa

28 września (piątek) – NOSPR – g.19.30

sala koncertowa – Marcia Ball, Martin Harley & Daniel Kimbro

sala kameralna – Tinsley Ellis – klinika gitarowa (po zakończeniu koncertu)

29 września (sobota) – Spodek

Koncert finałowy:

Robert Cray, Tinsley Ellis, Irek Dudek Big Band, Laura Cox

Duża Scena:

Wild Meg & The Mellow Cats, Cotton Wing, Makar & Children Of The Corn, Kraków Street Band, Wicked Heads 

Mała Scena: Blackberry Brothers, Black Pin, Blues Drawers, Blueshift, KSW 4 Blues, my z delty, Teksasy.

Start: godz. 11.00. 

DO ZOBACZENIA W KATOWICACH KOCHANI!!! Monix będzie kisskiss

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *